Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi, İngilizce Tıp Eğitimi 

Telefonla Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayınız

Online Randevu Almak İçin Tıklayınız

 Vita-Salute San Raffaele, İtalya'nın önemli eğitim ve araştırma üniversitelerinden biridir. Psikoloji bölümü ile 1996 yılında açıldı, kısa bir süre sonra (1998) tıp ve ardından felsefe dersleri verilmeye başlandı. Üniversite, kurulduğu günden bu yana eğitim ve araştırma alanında her yönden güçlü bir entegrasyon ile karakterize edilerek büyümeye ve gelişmeye günümüze kadar devam etmiştir.

 Kalp rahatsızlıkları, kanser gibi birçok hastalık için araştırma imkanı sunan ve çok çeşitli hastaları görme şansına sahip olacağınız büyük ve donanımlı bir üniversite olan San Raffaele, İtalya'daki en iyi akademik kurumlardan biri olarak özellikle tıp eğitimi alanında bir referans noktası olmuştur. 

 Tıp fakültesi tesisleri son teknolojik ürünlerle donatılmıştır ve aynı alanda önemli bir etkileşime ev sahipliği yapmaktadır. Tıp öğrencileri kampüste bulunan ortak laboratuarları kullanarak hemşirelik, psikoloji, fizyoterapi, biyoteknoloji ve felsefe gibi bölümlerde eğitim alan diğer öğrencilerle tanışma fırsatı bulurlar. 

 *San Raffaele Tıp Fakültesi'nin İngilizce tıp bölümüne olan talep her geçen gün artmaktadır. San Raffele Üniversitesi resmi temsilcisi olarak bütün danışmanlık hizmetleri tarafımızdan ücretsiz olarak verilmektedir (genel bilgilendirme, okul başvurusu, konsolosluk dosyalarının hazırlanması, yurt başvurusu, okul kaydı, eğitim vizesi, oturum başvurusu). 

Bölüm adı: International Medical Doctor Program-İngilizce Tıp Eğitimi 

Bulunduğu şehir: Milano

Sınava başvuru dönemleri: 25 Ocak - 17 Mart 2021 arası

Sınav tarihi: 24 Mart 2021 (Online ve uzaktan olacak)

Yabancı kontenjanı: 64 kişi (Boş kontenjan kaldığı taktirde Mayıs/Haziran ayında yeni bir başvuru dönemi açılabilir.)


 *Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi'ndeki İngilizce Tıp Bölüm programı, Dünya Sağlık Örgütü, İngiliz Genel Tıp Konseyi ve ABD Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG®) tarafından tanınmaktadır.

  Bilgi İçin Hemen Arayın